KURZ PRO POKROČILEJŠÍ SHOWGIRLS

Fatal Burlesque

Fatal Burlesque je pětitýdenní kurz burleskní školy The Burlesque Institute. Je pro ženy a muže, kteří již znají základy burlesky a chtějí si rozšířit své znalosti i taneční schopnosti. Kurz se hlouběji zaměřuje na taneční metodiku, burleskní výraz, zlepšení pohybů i prožitku a choreografie.

NÁPLŇ KURZU
 • Práce s klasickými proprietami jako je cylindr a boa
 • Základy chair dance, protože kabaret milujeme všechny :)
 • Základy floordance, protože chcete ukázat ladnost svých nožek
 • Taneční tranzice
 • Jak se profesionálně připravit na vystupování a jak si správně navolit své číslo
CO SI Z KURZU ODNESETE?
 • 5x 90 min. výuky (+ 30 minut navíc při závěrečné lekci) v ČJ
 • Lepší taneční průpravu
 • Další informace a zkušenosti, které jsem nabrala za léta praxe
 • Nové pohyby, triky a znalostí, které zužitkujete (nejen) na pódiu,
 • Prohloubíte svou sebejistotu i spojení s burleskou a už se budete nacházet ve známém prostředí
 • Textové materiály, ke kterým se můžete vracet a použít je pro svou budoucí tvorbu
CO BUDETE NA KURZ POTŘEBOVAT?
 • Pohodlné taneční oblečení, abyste se v něm sama cítila příjemně a sexy
 • Taneční či jiné boty na podpatku
 • Pár rukaviček a punčošek
 • Zavinovací šaty, župánek, pásek či šátek
TERMÍNY A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Termíny
24. 5. – 21. 6. 2022 každé úterý 20:00 – 21:30 DOTANČENO
7.11 – 5.12. 2022 každé pondělí 20:00 – 21:30 DOTANČENO
18. 4. – 16. 5. 2023 každé úterý 20:15 – 21:45 (16. 5. prodloužená 120 minut) SOLD OUT

Lokalita
Centrum tance, Politických vězňů 8 – Praha 1, 110 00, sál č. 3

Jak se přihlásit?
E-mailem na linde.von.schwarze@gmail.com

Pokud je vámi požadovaný termín obsazený a chcete vědět o nově vypsaných kurzech, sledujte tento web nebo facebookové a instagramové stránky mé burleskní školy The Burlesque Institute.

Cena kurzu je 2700,-

FAQ

Jaká je věková hranice pro kurz?
Říká se, že burleska přenesla striptease ze zapadlých koutů na prkna těch nejopulentnějších divadel. I my se budeme na kurzu učit delikátnímu umění odhalování, věková hranice je tedy 18 let. Horní věkový limit neexistuje.

Co když nemám na burlesku vhodnou postavu?
Burleska je jednou z nejzajímavějších forem umění, protože nabízí obrovskou škálu typů, tvarů a velikostí postav. Nezáleží na vaší výšce, váze, věku či případném omezení pohybu.

Musím umět tančit?
Burleska není taneční umění; může a nemusí tanec zahrnovat jako jednu z forem sebevyjádření. Nemusíte mít vůbec žádnou taneční průpravu. Mimochodem, nejslavnější burleska všech dob, legendární Gypsy Rose Lee, o sobě bezelstně prohlašovala, že neumí ani tančit, ani zpívat. V čem tedy bylo její kouzlo? Přijala se taková, jaká byla a naučila se potřebnému sebevědomí (a pracovala na sobě opravdu pilně).

Kde mám sehnat potřebné propriety, nic takové nemám?
Kde sehnat rukavičky, punčošky nebo župánky se dozvíte ode mě v úvodním e-mailu. Pokud chcete něco extra a na zakázku, dám vám potřebné kontakty.

O burlesce nevím zhola nic, je to problém?
Tady si můžete přečíst stručný článek o burlesce, ale opravdu není potřeba před kurzem nic studovat :) 

Mohou na kurzy i muži/trans/non-binary?
Ano! Mým průkopníkem byl Pedro, který navštěvoval kurz společně s dámami a momentálně startuje svou kariéru performera, teď už prošli mými kurzy 3 muži a jedna non-binary bytost.  Jen je potřeba počítat s tím, že učím velmi „ženský“ styl pohybu; něco lze samozřejmě trochu přizpůsobit, ale ukázat jemnou ručku a do podpatků budete muset tak či tak :)

PROČ JSEM ZAČALA VYUČOVAT BURLESKU?

“Potřebuju naučit, jak být sexy, a necítit se při tom trapně!”

… napsala mi jedna slečna, když jsem polemizovala ve velké dívčí skupině, že bych udělala svůj první větší kurz  burlesky. A myslím, že to shrnula perfektně. Ženy jsou neustále někým hodnocené, kritizované, nebo shazované. Přitom dáváme spoustu energie do svých vztahů, rodiny, dětí, či práce, jsme vážně superhrdinky. Ale občas zapomínáme na sebe… Zanedbáváme jak svoji skořápku, tak svoji duši, svoje sny. Necítíme se ve svém těle nejlépe, bojujeme s vnitřními démony. A přitom si chceme život užít skutečně naplno! 

Burleska za vás nevyřeší běžné denní problémy, ale dá vám prostor se vydýchat, zaměřit se na sebe a objevit v sobě schopnosti, talent, sílu a vášeň, o kterých ani nemusíte tušit, že se tam schovávají. Je to zábava a třpyt a je to taky cesta do vašeho nitra. Odhalení vaší něžnosti, dravosti, elegance. Glamouru, který má v sobě každá žena, a o to jsem hluboce přesvědčená. 

Burlesce se věnuji už osmým rokem, před tím to byly roky focení, tančení, zpěvu. Samozřejmě, že jsem si dlouho hledala svoji cestu, vystoupení před živým publikem – i kdyby mělo jít jen o vašeho partnera – je skutečně zkouška odvahy. Nebude to trapné? Nebudou se nudit? Jsem v tom dost dobrá? Neměla bych počkat, až…? Proč si to vůbec dělám?

Naučila jsem se pár důležitých věcí:

Za prvé: když budete s jakoukoliv změnou ve svém životě neustále čekat, až… (začnu cvičit, koupím si nové šaty, budu mít víc času, děti vyrostou…), tak se nikdy nedočkáte. Občas je potřeba do něčeho skočit po hlavě. Důležité je, že to zkusíte.

Za druhé: Nic není tak horké. Nejvíc se hodnotíme a kontrolujeme my samy. Všechny naše nedokonalosti, chyby a vady, nebo alespoň co my si myslíme, že jsou nedokonalosti, chyby a vady, naše okolí nevnímá tak moc, jako my.

Za třetí: Neochuzujme se o zážitky! Můžeme prožít spoustu fantastických věcí, ale od kolika nás brzdí strach? A o to přece v životě jde – zážitky, spojené s vaší láskou, partnerem, přáteli, pocity štěstí, spokojeností sam s sebou či úspěchem.

A za čtvrté: Burleska vás posune z komfortní zóny, ale vrátí vám to stokrát. Najdete v sobě odvahu, začnete se učit věci a objevíte talenty, které by vás ani nenapadlo hledat, prožijete neuvěřitelné situace, potkáte zajímavé lidi… A hlavně se začnete mít ráda! To dokáže změnit každý aspekt vašeho života. Proto chci, aby se o burlesce vědělo co nejvíce, aby ji vyzkoušely všechny dámy, které by v ní mohly najít spoustu přínosu, ať už nakonec skončí na prknech jeviště nebo si budou burlesku hýčkat ve svém soukromí.