KURZY PRO ZAČÍNAJÍCÍ I POKROČILEJŠÍ SHOWGIRLS

Burlesque 101

Burlesque 101 je sedmitýdenní kurz školy burlesky The Burlesque Institute. Je pro ženy i muže, které chtějí objevit třpytivý, teatrální a svůdný svět burlesky. Každý týden probíhá lekce v délce 90 minut. Kurz je určený jak pro dámy, které by se chtěly burlesce dále věnovat, tak pro ženy, které touží po změně ve svém životě, chtějí si dodat více sebevědomí nebo si jen užít báječnou zábavu a oddechnout si od šedé reality. Nevadí, jestli se zatím stydíte; svět burlesky je úchvatné a přátelské místo a přijme vás s otevřeným srdcem i náručí.

NÁPLŇ KURZU
 • Umění svádění a odhalování v té nejkrásnější podobě
 • Bouřlivá a fascinující historie burlesky, jak burleska ovlivnila historii a současnost
 • Signifikantní historické i moderní burleskní pohyby, jak využít různé taneční styly a dynamiky
 • Jak tančit a svádět s klasickými burleskními proprietami, jako jsou rukavičky, punčošky či pasties
 • Jak používat výraz tváře a těla, naučíte se pózovat jako bohyně
 • Dozvíte se, jak vytvořit své burleskní alterego a jak se zorientovat v stylingu, začít tvořit svůj první kostým a jak se naopak vyhnout klišé
 • Budeme se věnovat i otázce sebepřijetí a sebevědomí, jak využít své silné stránky a jak se poprat s „nedostatky“, jak pracovat se vztahem ke svému tělu a začít si ho vážit
 • Jak začít s vystupováním, jak se postupně zbavit ostýchavosti a jak lze pracovat s trémou
 • Kde čerpat další zdroje, znalosti a inspiraci
 • Jak využít burlesku pro svůj osobní rozvoj i kvalitu života
CO SI Z KURZU ODNESETE?
 • 7x 90 min. výuky (+ 30 min. navíc při závěrečné lekci) v ČJ
 • Pořádný kus sebevědomí, protože věřím, že každá žena má v sobě ukrytou divu
 • Odvahu a schopnosti, o kterých doteď nevíte, že je máte…
 • Zkušenosti, znalosti, schopnosti, triky a postřehy, které jsem nabrala během své taneční i burleskní kariéry
 • Svůj vlastní pár okamínkovaných pasties, které během kurzu také využijete
 • Pár namožených svalů (včetně bránice), pár překvapení a spoustu zážitků
 • Textové materiály, ke kterým se můžete vracet a použít je pro svou budoucí tvorbu
CO BUDETE NA KURZ POTŘEBOVAT?
 • Pohodlné taneční oblečení, abyste se v něm sama cítila příjemně a sexy
 • Taneční či jiné boty na podpatku
 • Pár rukaviček a punčošek
 • Zavinovací šaty, župánek, pásek či šátek
 • Papír a tužku
TERMÍNY A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Termíny
19. 10. – 30. 11. 2021 každé úterý 20:00 – 21:30 DOTANČENO
11. 1. – 22. 2. 2022 každé úterý 20:00 – 21:30 DOTANČENO
5. 4. – 17. 5. 2022 každé úterý 20:00 – 21:30 DOTANČENO
19. 9. – 31. 10. 2022 každé pondělí 20:00 – 21:30 DOTANČENO
9.1. – 20.2. 2023 každé pondělí 20:00 – 21:30 (prodloužená poslední lekce) DOTANČENO
17. 4.  – 12. 6. 2023 každé pondělí 20:00 – 21:30 ( 6x 90 minut, 1x 120 minut – 12.6. je závěrečná prodloužená lekce do 22:00) – SOLD OUT 

Lokalita
Centrum tance, Politických vězňů 8 – Praha 1, 110 00

Jak se přihlásit?
E-mailem na linde.von.schwarze@gmail.com

Pokud je vámi požadovaný termín obsazený a chcete vědět o nově vypsaných kurzech, sledujte tento web nebo facebookové a instagramové stránky mé burleskní školy The Burlesque Institute.

Cena kurzu je 3790,-

FAQ

Jaká je věková hranice pro kurz?
Říká se, že burleska přenesla striptease ze zapadlých koutů na prkna těch nejopulentnějších divadel. I my se budeme na kurzu učit delikátnímu umění odhalování, věková hranice je tedy 18 let. Horní věkový limit neexistuje.

Co když nemám na burlesku vhodnou postavu?
Burleska je jednou z nejzajímavějších forem umění, protože nabízí obrovskou škálu typů, tvarů a velikostí postav. Nezáleží na vaší výšce, váze, věku či případném omezení pohybu.

Musím umět tančit?
Burleska není taneční umění; může a nemusí tanec zahrnovat jako jednu z forem sebevyjádření. Nemusíte mít vůbec žádnou taneční průpravu. Mimochodem, nejslavnější burleska všech dob, legendární Gypsy Rose Lee, o sobě bezelstně prohlašovala, že neumí ani tančit, ani zpívat. V čem tedy bylo její kouzlo? Přijala se taková, jaká byla a naučila se potřebnému sebevědomí (a pracovala na sobě opravdu pilně).

Kde mám sehnat potřebné propriety, nic takové nemám?
Kde sehnat rukavičky, punčošky nebo župánky se dozvíte ode mě v úvodním e-mailu. Pokud chcete něco extra a na zakázku, dám vám potřebné kontakty.

O burlesce nevím zhola nic, je to problém?
Tady si můžete přečíst stručný článek o burlesce, ale opravdu není potřeba před kurzem nic studovat :) 

Mohou na kurzy i muži/trans/non-binary?
Ano! Mým průkopníkem byl Pedro, který navštěvoval kurz společně s dámami a momentálně startuje svou kariéru performera, teď už prošli mými kurzy 3 muži a jedna non-binary bytost.  Jen je potřeba počítat s tím, že učím velmi „ženský“ styl pohybu; něco lze samozřejmě trochu přizpůsobit, ale ukázat jemnou ručku a do podpatků budete muset tak či tak :)

PROČ JSEM ZAČALA VYUČOVAT BURLESKU?

“Potřebuju naučit, jak být sexy, a necítit se při tom trapně!”

… napsala mi jedna slečna, když jsem polemizovala ve velké dívčí skupině, že bych udělala svůj první větší kurz  burlesky. A myslím, že to shrnula perfektně. Ženy jsou neustále někým hodnocené, kritizované, nebo shazované. Přitom dáváme spoustu energie do svých vztahů, rodiny, dětí, či práce, jsme vážně superhrdinky. Ale občas zapomínáme na sebe… Zanedbáváme jak svoji skořápku, tak svoji duši, svoje sny. Necítíme se ve svém těle nejlépe, bojujeme s vnitřními démony. A přitom si chceme život užít skutečně naplno! 

Burleska za vás nevyřeší běžné denní problémy, ale dá vám prostor se vydýchat, zaměřit se na sebe a objevit v sobě schopnosti, talent, sílu a vášeň, o kterých ani nemusíte tušit, že se tam schovávají. Je to zábava a třpyt a je to taky cesta do vašeho nitra. Odhalení vaší něžnosti, dravosti, elegance. Glamouru, který má v sobě každá žena, a o to jsem hluboce přesvědčená. 

Burlesce se věnuji už osmým rokem, před tím to byly roky focení, tančení, zpěvu. Samozřejmě, že jsem si dlouho hledala svoji cestu, vystoupení před živým publikem – i kdyby mělo jít jen o vašeho partnera – je skutečně zkouška odvahy. Nebude to trapné? Nebudou se nudit? Jsem v tom dost dobrá? Neměla bych počkat, až…? Proč si to vůbec dělám?

Naučila jsem se pár důležitých věcí:

Za prvé: když budete s jakoukoliv změnou ve svém životě neustále čekat, až… (začnu cvičit, koupím si nové šaty, budu mít víc času, děti vyrostou…), tak se nikdy nedočkáte. Občas je potřeba do něčeho skočit po hlavě. Důležité je, že to zkusíte.

Za druhé: Nic není tak horké. Nejvíc se hodnotíme a kontrolujeme my samy. Všechny naše nedokonalosti, chyby a vady, nebo alespoň co my si myslíme, že jsou nedokonalosti, chyby a vady, naše okolí nevnímá tak moc, jako my.

Za třetí: Neochuzujme se o zážitky! Můžeme prožít spoustu fantastických věcí, ale od kolika nás brzdí strach? A o to přece v životě jde – zážitky, spojené s vaší láskou, partnerem, přáteli, pocity štěstí, spokojeností sam s sebou či úspěchem.

A za čtvrté: Burleska vás posune z komfortní zóny, ale vrátí vám to stokrát. Najdete v sobě odvahu, začnete se učit věci a objevíte talenty, které by vás ani nenapadlo hledat, prožijete neuvěřitelné situace, potkáte zajímavé lidi… A hlavně se začnete mít ráda! To dokáže změnit každý aspekt vašeho života. Proto chci, aby se o burlesce vědělo co nejvíce, aby ji vyzkoušely všechny dámy, které by v ní mohly najít spoustu přínosu, ať už nakonec skončí na prknech jeviště nebo si budou burlesku hýčkat ve svém soukromí.